Akademia Nauk Stosowanych w Łomży - strona głównaBiuletyn Informacji Publicznej - strona główna

>> Strona główna > Akty prawne > Zarządzenia Rektora > rok 2014


Zarządzenie Rektora PWSIiP Nr 13/14 w spr.: udzielania zamówień publicznych w PWSIiP w Łomży

Zarządzenie  Nr  13 /14
Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży
z dnia 20.02.2014 r.

w sprawie: udzielania zamówień publicznych w PWSIiP w Łomży

Na podstawie § 39 ust.1  Statutu PWSIiP w Łomży

§ 1
Wprowadza się następujące zmiany w Regulaminie udzielania zamówień publicznych:
1. § 1 pkt.3, ppkt h) w brzmieniu: „usługach - należy przez to rozumieć wszelkie świadczenia, których przedmiotem nie są roboty budowlane lub dostawy”
otrzymuje brzmienie: „usługach - należy przez to rozumieć wszelkie świadczenia, których przedmiotem nie są roboty budowlane lub dostawy, a są usługami określonymi w przepisach wydanych na podstawie art. 2a lub 2b ustawy Pzp”.
2. § 1 pkt.3, ppkt i) w brzmieniu: „robotach budowlanych - należy przez to rozumieć wykonanie lub zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity z 2006 r. Dz. U. nr 156, poz. 1118, z późniejszymi zmianami), a także wykonanie robót budowlanych, w rozumieniu tejże ustawy, przez osobę trzecią, zgodnie z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego”
otrzymuje brzmienie: „robotach budowlanych - należy przez to rozumieć wykonanie albo zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych określonych w przepisach wydanych na podstawie art.2c lub obiektu budowlanego a także realizację obiektu budowlanego, za pomocą dowolnych środków, zgodnie z wymaganiami określonymi przez zamawiającego,”.
3. § 5, pkt. 20, ppkt a) w brzmieniu: „przeprowadza się faksem, pisemne lub drogą elektroniczną rozeznanie cenowe/zapytanie ofertowe, zapraszając do składania ofert taką liczbę wykonawców świadczących dostawy, usługi lub roboty budowlane będące przedmiotem zamówienia, która zapewnia konkurencję oraz wybór najkorzystniejszej oferty (co najmniej 3 wykonawców);”
otrzymuje brzmienie: „przeprowadza się pisemne, faksem lub drogą elektroniczną rozeznanie cenowe/zapytanie ofertowe, zapraszając do składania ofert taką liczbę wykonawców świadczących dostawy, usługi lub roboty budowlane będące przedmiotem zamówienia, która zapewnia konkurencję oraz wybór najkorzystniejszej oferty (co najmniej 3 wykonawców w innym przypadku niż przeprowadzenie rozeznania poprzez zamieszczenie na stronie internetowej zamawiającego);”.
4. § 5, pkt. 20, ppkt b) w brzmieniu: „rozeznanie cenowe/zapytanie ofertowe podlega dodatkowo umieszczeniu na stornie  internetowej zamówień publicznych (zakładka – zamówienia poniżej 14 000 euro)”
otrzymuje brzmienie: „rozeznanie cenowe/zapytanie ofertowe może dodatkowo podlegać umieszczeniu na stornie internetowej zamówień publicznych (zakładka – zamówienia poniżej 14 000 euro)”.
5. § 6 w brzmieniu:
1. Zamówienia wspólne w zakresie artykułów biurowych i materiałów eksploatacyjnych będą realizowane przez Dział Techniczny natomiast w zakresie sprzętu i oprogramowania komputerowego przez Dział Systemów Komputerowych i Telekomunikacyjnych.
2. Czynności przygotowawcze, inicjujące postępowanie w sprawie udzielenia zamówienia publicznego  wykonują kierownicy/dyrektorzy właściwej jednostki organizacyjnej poprzez przekazanie w formie pisemnej i elektronicznej Działowi Zamówień Publicznych wniosku o wszczęcie procedury w sprawie zamówienia publicznego (zgodnie z zał. nr 5) wraz z opisem przedmiotu zamówienia, oszacowaniem wartości zamówienia oraz z dokumentami potwierdzającymi prawidłowe oszacowanie wartości zamówienia dla dostaw i usług.
3. Wniosek winien być złożony w terminie:
a) na co najmniej 14 dni przed planowanym wszczęciem postępowania dla postępowań o wartości poniżej kwoty określonej w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust 8 ustawy,
b) na co najmniej 21 dni przed planowanym wszczęciem postępowania w przypadku postępowań o wartości powyżej kwoty określonej w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust .8 ustawy nie później jednak niż do dnia 15 października (dotyczy wniosków, których realizacja konieczna jest w danym roku budżetowym).
4. W przypadku rezygnacji lub konieczności wstrzymania wszczęcia procedury udzielenia zamówienia publicznego, kierujący właściwą jednostką organizacyjną składa do Działu Zamówień Publicznych wniosek w sprawie rezygnacji lub wstrzymania procedury, który podlega zatwierdzeniu przez Kanclerza.
5. Dział Zamówień Publicznych po wpłynięciu wniosku o wszczęcie postępowania sprawdza zgodność zamówienia ze zbiorczym planem zamówień.
6. Dział Zamówień Publicznych rejestruje sprawę w Rejestrze zamówień publicznych (zgodnie z zał. 4) i wszczyna procedurę o udzielenie zamówienia publicznego, którego wartość jest równa lub wyższa od wyrażonej w PLN równowartość kwoty 14 000 euro.
Otrzymuje brzmienie:
1. Czynności przygotowawcze, do których należy sporządzenie opisu przedmiotu zamówienia, szacowanie wartości zamówienia, wskazanie warunków udziału w postępowaniu, inicjujące postępowanie w sprawie udzielenia zamówienia publicznego wykonują kierownicy/dyrektorzy właściwej jednostki organizacyjnej poprzez przekazanie w formie pisemnej Działowi Zamówień Publicznych wniosku o wszczęcie procedury w sprawie zamówienia publicznego (zgodnie z zał. nr 5).
2. Osoba, która dokonuje opisu przedmiotu zamówienia odpowiedzialna jest za sporządzenie go w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń, uwzględniając wszystkie wymagania i okoliczności mogące mieć wpływ na sporządzenie oferty. Przedmiot zamówienia winien być opisany zgodnie z art. 29-30 ustawy Pzp oraz za pomocą nazw i kodów określonych we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV). W przypadku wątpliwości w zakresie opisu przedmiotu lub zastosowanych kodów CPV osoba odpowiedzialna za opis przedmiotu zamówienia, po konsultacji z Działem Zamówień Publicznych, może zwrócić się  o opinię do Biura Prawnego.
3. Osoba, która dokonuje szacowania wartości zamówienia zobligowana jest do dokonania czynności z należytą starannością, zgodnie z art. 32 ustawy Pzp i § 5 pkt. 3-7 niniejszego regulaminu oraz do załączenia przedmiotowych dokumentów do wniosku o wszczęcie postępowania dla dostaw i usług.
4. Wniosek o wszczęcie procedury w sprawie zamówienia publicznego zawierający w szczególności  opis przedmiotu zamówienia, oszacowanie wartości zamówienia, dokumenty potwierdzającymi dokonanie czynności szacowania, warunki udziału w postępowaniu, kryteria oceny ofert, winien być złożony w terminie:
a) na co najmniej 14 dni przed planowanym wszczęciem postępowania dla postępowań o wartości poniżej kwoty określonej w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust 8 ustawy,
b) na co najmniej 21 dni przed planowanym wszczęciem postępowania w przypadku postępowań o wartości powyżej kwoty określonej w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust .8 ustawy nie później jednak niż do dnia 15 października (dotyczy wniosków, których realizacja konieczna jest w danym roku budżetowym).
5. Dział Zamówień Publicznych po wpłynięciu wniosku o wszczęcie postępowania sprawdza kompletność złożonego wniosku zgodnie z pkt 4 niniejszego paragrafu, rejestruje sprawę w Rejestrze zamówień publicznych (zgodnie z zał. 6) i wszczyna procedurę o udzielenie zamówienia publicznego, którego wartość jest równa lub wyższa od wyrażonej w PLN równowartość kwoty 14 000 euro.
6. W przypadku rezygnacji lub konieczności wstrzymania wszczęcia procedury udzielenia zamówienia publicznego, kierujący właściwą jednostką organizacyjną składa do Działu Zamówień Publicznych wniosek w sprawie rezygnacji lub wstrzymania procedury, który podlega zatwierdzeniu przez Kanclerza.
7. Zamówienia wspólne w zakresie artykułów biurowych i materiałów eksploatacyjnych będą realizowane przez Dział Techniczny natomiast w zakresie sprzętu i oprogramowania komputerowego przez Dział Systemów Komputerowych i Telekomunikacyjnych.
6. § 11 w brzmieniu:
1. Za przestrzeganie niniejszego regulaminu oraz zapoznanie pracowników z jego postanowieniami odpowiedzialni są kierujący/dyrektorzy jednostek organizacyjnych uczelni zgodnie z określeniami Regulaminu Organizacyjnego ja również kierownicy projektów realizowanych przez uczelnię.
2. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie mają zastosowanie akty prawne regulujące zamówienia publiczne, a w szczególności ustawa Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004r. (Dz. U. z 2010 Nr 113 poz.759 z póź. zmian.), i inne przepisy wewnętrzne Uczelni.
Otrzymuje brzmienie:
1. Za przestrzeganie niniejszego regulaminu oraz zapoznanie pracowników z jego postanowieniami odpowiedzialni są kierujący/dyrektorzy jednostek organizacyjnych uczelni zgodnie z określeniami Regulaminu Organizacyjnego jak również kierownicy projektów realizowanych przez uczelnię.
2. Wskazane jest aby osoby odpowiedzialne, co najmniej raz w roku, uczestniczyły w szkoleniu z zakresu czynności przygotowawczych, o których mowa w § 6 pkt. 1 niniejszego regulaminu.
3. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie mają zastosowanie akty prawne regulujące zamówienia publiczne, a w szczególności ustawa Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004r. (Dz. U. z 2013 poz.907 z póź. zmian.) i inne przepisy wewnętrzne Uczelni.
7. Pozostałe zapisy  Regulaminu udzielania zamówień publicznych pozostają bez zmian.

§ 2
Tekst jednolity Regulaminu udzielania zamówień publicznych stanowi załącznik nr 1 do niniejszego Zarządzenia.

§ 3
Zobowiązuje się wszystkich pracowników Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży do przestrzegania zasad zawartych w Regulaminie udzielania zamówień publicznych.

§ 4
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Rektor
(-) dr hab. Robert Charmas, prof. PWSIiP


 

Załączniki:
  1.   Zał_Zarz_Rekt_13_14_Regulamin.pdf
Wytworzył:   Rektor

Dokument z dnia:2014-02-20

Opublikował: Ewa  Zawłocka

Publikacja z dnia: 2014-02-21 14:58:08

Wersja dokumentu: 1

Ilość wyświetleń: 1053


Projekt: TS 2010

System miniBIP v.0.3